Konsultacja psychologiczna

Dzięki konsultacji psychologicznej możliwe jest wstępne rozpoznanie sytuacji życiowej pacjenta oraz określenie jego problemów. Z tego względu stanowi ona stanowią wstęp do dalszego postępowania oraz terapii.

Kto może skorzystać z konsultacji psychologicznych?

Najprościej ujmując każdy, kto uważa, że jej potrzebuje. Rozmowa ze specjalistą pozwala na omówienie wszelkich problemów emocjonalnych, rodzinnych i życiowych. Może stanowić pierwszy krok na drodze do rozpoznania problemów oraz ich rozwiązania. Jest to jednorazowa usługa, która ma na celu poradę w zmaganiu się z problemami, jednak pełne rozpoznanie może wymagać od trzech do pięciu spotkań i ma na celu postanowienie diagnozy. Dzięki której pacjent może zostać poddany leczeniu.

Jakie są przykładowe wskazania do skorzystania z konsultacji psychologicznej?

Do najczęstszych przyczyn należą problemy z kontrolowaniem emocji, utrzymujący się zły nastrój, stresy, zaburzenia lękowe, problemy ze snem, trudności związane z relacjami interpersonalnymi, wypalenie zawodowe, kłopoty rodzinne lub zaburzenia emocjonalne. Powodem do skorzystania z pomocy specjalisty mogą być wszystkie problemy, które sprawiają, że pacjent odczuwa potrzebę wsparcia. W tym celu można zapisać się wizytę w moim gabinecie, mieszczącym się w Koszalinie.